Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/5/8/5867d9a0-bd7d-4d69-a5f5-69a676dd326e/veganskehody.sk/web/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39
Program Vegánskych hodov Žilina 2017 - Vegánske hody

Program Vegánskych hodov Žilina 2017

Prvý ročník festivalu Vegánske hody prichádza do Žiliny už v nedeľu 15. októbra na stanicu Žilina-Zárečie. Okrem toho najlepšieho z vegánskej kuchyne ponúkne aj kuchárske show či prednášky.

Najväčší slovenský food festival prichádza so svojou žilinskou edíciou na stanicu Žilina-Zárečie. Festival zameraný na udržateľné a ohľaduplné stravovanie bez živočíšnych výrobkov sa bude v Žiline konať po prvýkrát. V priestoroch stanice Žilina-Zárečie sa v nedeľu 15. októbra predstavia reštaurácie ako aj kuchárske talenty, s ponukou vegánskych špecialít pripravených výhradne z rastlinných prísad. Nebude však chýbať ani kozmetika netestovaná na zvieratách.

V rámci celodenného programu s voľným vstupným si návštevníci a návštevníčky budú môcť vypočuť prednášku talentovanej medičky Elišky Selinger o zdravotných mýtoch šíriacich sa o vegánstve. „V našom programe ľudia spoznajú dôvody, prečo sa zaujímať o vegánske stravovanie, avšak nešetríme ani kritikou mierenou do vlastných radov. Preto sa budeme zaoberať aj populárnymi zdravotnými mýtmi, ktoré sa medzi vegánmi a vegánkami šíria.“ doplnil predseda OZ VEGÁNSKE HODY, Martin Smrek. Nebudú však chýbať ani kuchárske show, v ktorých sa predstavia populárni slovenskí blogeri. Tí budú naživo pripravovať svoje obľúbené vegánske špeciality, ktoré budú môcť návštevníci a návštevníčky priamo na mieste aj ochutnať. V ďalších prednáškach však spoznajú aj ideológiu karnizmu, ako aj náhľady slovenských a českých inštitúcií na vegánske stravovanie.

Vegánske hody sa zároveň zaradia medzi prvé z festivalov na Slovensku, ktoré budú takmer úplne minimalizovať svoj odpad. Na podujatí nájdete len umývateľné a opakovane použiteľné poháre a kompostovateľný riad, ktorý bude na záver podujatia kompostovaný. Okrem znižovania uhlíkovej stopy rastlinnou stravou tak festival svoju uhlíkovú stopu znižuje ešte viac.

Vstup na podujatie je tradične voľný a podujatie sa bude konať v čase od 10:00 do 20:00.

Kompletný program nájdete na našej stránke www.veganskehody.sk/zilina

ZDIEĽAŤ