Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/5/8/5867d9a0-bd7d-4d69-a5f5-69a676dd326e/veganskehody.sk/web/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39
TS: Na oslavy Vegánskeho dňa príde do Bratislavy kontroverzný Vegánsky stratég z Belgicka. - Vegánske hody

TS: Na oslavy Vegánskeho dňa príde do Bratislavy kontroverzný Vegánsky stratég z Belgicka.

Počas Vegánskeho dňa zavíta do Bratislavy jedna z najvýznamnejších postáv súčasného vegánskeho hnutia, Tobias Leenaert, známy tiež ako Vegan strategist. Okrem prednášky príde do Bratislavy predstaviť aj svoju novú knihu s rovnakou témou – Ako vytvoriť vegánsky svet.

TLAČOVÁ SPRÁVA NA STIAHNUTIE

Tobias Leenaert sa preslávil najmä svojim pragmatickým prístupom k šíreniu vegánstva, čím sa dostal do nepriazne mnohých vegánov a vegánok. Navrhuje totiž riešenia, ktoré pre nich nie sú vždy na prvý pohľad najstráviteľnejšie, avšak z dlhodobého hľadiska prinášajú potrebné výsledky. „Tobias Leenaert často otvára kontroverzné témy a núti ľudí k hlbšiemu zamysleniu sa nad efektívnosťou vlastne práce. Nastavuje tak hnutiu za oslobodenie zvierat dôležité zrkadlo.“ dodáva Martin Smrek z OZ VEGÁNSKE HODY. Svoje poznanie Tobias zhrnul do svojej novej knihy, v ktorej predstavuje cestu Ako vytvoriť vegánsky svet, ktorú odprezentuje aj počas svojej prednášky v Bratislave.

Vegánsky svet je podľa Tobiasa Leenaerta možný, avšak je tu možnosť, že sa nedostaví cestou v akú mnohí vegáni a vegánky dúfajú. „Spoločnosť aj jednotlivci sú dnes neuveriteľne závislí na zvieratách. Prelomenie tohto prepojenia je zrejme najzložitejšou spoločenskou témou, ktorú sa skupina ľudí vôbec rozhodla vyriešiť.“ dodáva. Tobias Leenaert pôsobí v oblasti vegánstva a práv zvierat dlhodobo. Spolu s harvardskou psychologičkou Melanie Joy prednáša po celom svete v rámci tréningov Centra pre efektívnu vegánsku advokáciu (CEVA) a je spoluzakladateľom organizácie ProVeg International, ktorá má ambiciózny cieľ znížiť celosvetovú spotrebu živočíšnych výrobkov do roku 2040 o 50 %.

Prednáška Tobiasa Leenaerta je súčasťou osláv Medzinárodného Vegánskeho dňa, ktoré organizuje OZ VEGÁNSKE HODY v stredu 1. novembra v bratislavskej Malej scéne STU. Oslavy Vegánskeho dňa začali v roku 1994 prepojení na pamiatku zosnulých, ktorá sa koná v ten istý deň. Cieľom osláv je pripomenúť si desiatky miliárd hospodárskych zvierat, ktoré človek kvôli jedlu každoročne usmrtí. Vegánsky deň je však samozrejme aj príležitosťou zoznámiť sa s možnosťami, ako rozvíjať udržateľné a ohľaduplné stravovanie bez živočíšnych výrobkov.

Program Vegánskeho dňa začína o 19:00 v priestoroch Malej Scény STU v Bratislave a vstup na podujatie je dobrovoľný. Na mieste bude možné zakúpiť aj obmedzené množstvo kníh Tobiasa Leenaerta.

Bližšie informácie na stránke: https://www.veganskehody.sk/prednaska-tobiasa-leenaerta-vegan-strategist-v-bratislave/

ZDIEĽAŤ