VEGLANDING

Beyoncé vyzvala 112 miliónov fanúšikov, aby spolu s ňou prešli na rastlinnú stravu

Hudobná ikona Beyoncé povedala svojim 112 miliónom fanúšikov na Instagrame, že sa momentálne živí rastlinnou stravou, a navrhla im, aby sa k nej pridali.

Z originálu Beyonce Tells 112 Million Fans: ‚Go Plant Based With Me‘ od Emily Court, publikovaného 3. marca 2018 na Plant Based News, preložila pre OZ VEGÁNSKE HODY Paulína Kožuchová. Korektúry: NEOKOREKT.

Speváčka prostredníctvom sociálnych sietí ohlásila, že zo svojej stravy vyradila všetky potraviny živočíšneho pôvodu v rámci prípravy na vystúpenie na festivale Coachella Valley Music and Arts Festival 2018 v apríli.

„Pridajte sa ku mne!“

Beyoncé šírila fotku hrianky s avokádom a fotografie svojej postavy v skvelej kondícii, spolu s textom: „Už len 44 dní do Coachella festivalu!! Čas na vegánstvo!! Ak sa chcete pridať, kliknite na odkaz v mojom profile!“

Beyoncé instagram
Príspevok Beyoncé na Instagrame

Rastlinná výzva

Beyoncé začína s ďalším kolom 22-dňového výživového plánu („22 Days Nutrition Planner“), ktorý so svojím partnerom Jay-Z vytvorili v spolupráci s Marcom Borgesom – bestsellerovým autorom New York Times, osobným trénerom celebrít a zástancom rastlinnej stravy.

Podľa Borgesa si dvojica rada dopraje jedlá ako ovsenú kašu či smoothie, keď sa stravuje podľa spomínaného programu. Webová stránka programu uvádza, že výživa je s ním pre ľudí jednoduchšia vďaka „podpore trénerov sedem dní v týždni, receptom prispôsobeným rôznym životným štýlom, dodávke potravín do väčšiny Spojených štátov a ďalším výhodám“.

Dlhodobí zástancovia

Hoci nie sú vegáni, Beyoncé a Jay-Z začali hovoriť o výhodách vegánskej stravy už v roku 2013, keď si po prvý raz vyskúšali život na rastlinnej strave.

Dvojica prehlásila svoje posolstvo na stránke nasledovne: „Chceme vás vyzvať – rovnako ako sme vyzvali sami seba – na prechod k životnému štýlu založenému viac na rastlinnej strave a oceniť, že sa staráte o svoje zdravie a o zdravie planéty“.

ZDIEĽAŤ