152441198_115266160554675_3208874293879168149_n

Jason Momoa vydal vegánske tenisky

Jason Momoa, známy najmä svojou rolou Aquamana či pôsobením v seriáli Hry o Tróny (Games of Thrones), sa spojil so značkou horolezeckých odevov So iLL a vydal vegánske tenisky vyrobené z rias. Nové tenisky z limitovanej edície sú súčasťou kolekcie So iLL x On the Roam a majú dva varianty – Roamery Unity Purple a Yaya Lavender.

Vegánske tenisky 

Tenisky Jasona Momoa sú vyrobené z organickej bavlny a korku. Varianty Roamery Unity Purple aj Yaya Lavender majú  navyše biologicky rozložiteľné podrážky  a vložky, ktoré sú vyrobené z rias. Podľa So iLL sú lepšie pre životné prostredie, pretože pomáhajú znižovať čas rozkladu, keď reagujú s mikróbmi na skládkach. Oba varianty tenisiek majú na bokoch trojuholníkový vzor, inšpirovaný hercovými tetovaniami.

Momoa pri príležitosti zverejnenia kolekcie z materiálov šetrných k životnému prostrediu na svojom Instagrame uviedol: „Sme v tom všetci spolu.“

 

momoa
Foto: Instagram @prideofgypsies
tenisky
Tenisky sú v odtieňoch vo fialových odtieňoch, podľa ktorých sú pomenované Roamery Unity Purple a Yaya Lavender. Foto: So iLL

Problém plastu

Momoa sa veľmi zaujíma o znižovanie plastového odpadu a ochranu planéty. Za účelom riešenia tohto problému uviedol na trh svoju vlastnú líniu konzervovanej vody Mananalu. Cieľ značky je zníženie množstva jednorazových plastov vyhodených do oceánu. Voda je preto balená do plechoviek, ktoré sú navyše vyrobené z recyklovaného hliníka.

Herec si tiež oholil svoje povestné fúzy, aby pomohol zvýšiť povedomie o ničivom znečistení plastami, ktorému planéta čelí.  „Robím to preto, aby som poukázal na plasty, ktoré zabíjajú našu planétu. A myslím si, že mám riešenie. “ uviedol Momoa vo videu.

Značka prijíma predobjednávky na tenisky už teraz, hoci dodané budú až v júni. Kolekciu si môžete kúpiť na https://soillholds.com/
Táto kolekcia sa tak stáva ďalšou udržateľnou líniou športových tenisiek. Naposledy sme písali o teniskách značky adidas, ktoré sa vyrábajú z kaktusu – vyrába sa tak vegánska alternatíva kože. Myslíte, že rastlinné alternatívy postupne nahradia kožu a iné neudržateľné materiály? My budeme dúfať, že áno!

Zdroje:

Jason Momoa launches sustainable vegan sneakers made from algae
Jason Momoa’s Vegan Sneaker Range Is Made From Algae
WEARING JASON MOMOA’S NEW VEGAN SNEAKERS KIND OF MAKES YOU A SUPERHERO
Jason Momoa Launches Limited Edition Vegan Sneakers Made From Algae

 

Staňte sa aj vy srdcom vegánskeho hnutia a pomôžte nám pripravovať viac zaujímavých článkov!

 

 

ZDIEĽAŤ