rastlinná strava v nemecku

Rastlinná strava sa v Nemecku derie do popredia

Rekapitulácia noviniek o rastúcom záujme Nemcov o rastlinnú stravu a priemysle a spoločnosti, ktoré sa tomu prispôsobujú.
Pre Vegánske hody napísala Sofia Marcinkechová

V Nemecku sa rastlinná strava rýchlo stáva štandardom a odráža sa to vo viacerých oblastiach. Pozrite sa s nami na to ako sa univerzity, reštaurácie a dokonca aj spoločnosť volkswagen prispôsobujú tomuto trendu.

O 96% menej mäsa v Berlínskych univerzitných jedálňach

študenti v Nemecku a rastlinná strava

Od jesene tohto roku nahradia štyri berlínske univerzity 96% mäsa v ponukách jedální rastlinnými alternatívami. Tie pomôžu znížiť emisie skleníkových plynov.

V Európe rastie dopyt po rastlinných alternatívach, čo dokazuje aj nový krok štyroch berlinskych univerzít. Tie na jeseň tohto roku odstránia približne 96% všetkého mäsa podávaného v 34 jedálňach po celom meste. V októbri sa na univerzitách ponuky zmenia na  68% vegánske, 28% vegetariánske, 2% rybie a štyrikrát týždenne budú podávať iba jednu mäsovú variantu. Rastlinná strava sa v Nemecku bezpochyby derie do popredia.

Namiesto mäsa budú mať študenti k dispozícii rôzne rastlinné jedlá, napríklad výdatné obilné misky s grilovanými sladkými zemiakmi, marinovanou repou a sezamom.
„Vyvinuli sme nový výživový koncept hlavne preto, že sa na nás študenti opakovane obracali so žiadosťou o cenovo priaznivejšiu ponuku vo svojich jedálňach,“ povedala pre The Guardian Daniela Kummle z organizácie Studierendenwerk (organizácia, ktorá pomáha univerzitám pri prechode na rastlinnú stravu.)

Daniela Kummle (Foto: Miriam Schacker)

V roku 2019 prieskum 14 000 študentov v Berlíne zistil, že 13,5% z nich sa považuje za vegánov. To je oveľa vyšší podiel v porovnaní s bežnou nemeckou populáciou. V tom istom roku pomohla berlínska organizácia Studierendenwerk otvoriť Veggie 2.0 – prvú vegánsku študentskú jedáleň v meste. „Veľký úspech vegetariánskych a vegánskych jedální jasne ukázal, že spotrebiteľské správanie študentov sa mení,“ povedala Kummle. „Existuje jasný trend smerom k menšiemu počtu produktov živočíšneho pôvodu.“

Rastlinná strava je v Nemecku hit

rastlinná strava v nemecku je hit

Aj keď je Nemecko známe svojou kuchyňou zameranou na mäso, mladšie generácie sa v záujme boja proti klimatickej zmene odkláňajú od živočíšnych produktov. Tie majú totiž oveľa väčšiu uhlíkovú stopu ako potraviny rastlinného pôvodu. Podľa správy berlínskeho reťazca vegánskych potravín Veganz z roku 2020, sa nemecká vegánska populácia od roku 2016 zdvojnásobila. Vegáni v súčasnosti predstavujú približne 3,2% populácie. To znamená, že v súčasnosti sa rastlinne stravuje až 2,6 milióna Nemcov!

Čo na rastlinnú stravu v Nemecku hovoria reštaurácie?

Veľké reťazce reštaurácií v regióne sú pripravené ťažiť z tejto zmeny jedálničku. V roku 2019 spoločnosť McDonald’s pridala do svojich pobočiek v Nemecku Big Vegan TS, predstavili aj vegánsky Incredible Burger (teraz nazývaný „Sensational Burger“). Ide o šťavnatú placku, ktorú vytvoril potravinársky gigant Nestlé pod svojou značkou Garden Gourmet.

Konkurenčný reťazec Burger King v Nemecku ponúka aj rastlinné varianty, toto leto sa však posunul o krok ďalej otvorením bezmäsitej prevádzky Burger King v Kolíne nad Rýnom. Obmedzenú dobu sa v kolínskej prevádzke podávalo iba rastlinné mäso vyrobené európskou značkou The Vegetarian Butcher. V ponuke boli vegánske kuracie nugetky a The Long Chicken – kurací sendvič na rastlinnej báze známeho ako Chicken Royale.

Nemecko spolupracuje s Holandskom a Francúzskom, aby pomohli EÚ dostať sa k uhlíkovej neutralite do roku 2050. Jednou z akcií, ktorú nemeckí spotrebitelia podporujú je účtovanie environmentálnych nákladov na mäso zvýšením dane z pridanej hodnoty (DPH). Z prieskumu, ktorý začiatkom tohto roka uskutočnila spoločnosť DVJ Insights pre koalíciu True Animal Protein Price (TAPP), vyplýva, že 70% nemeckých, francúzskych a holandských spotrebiteľov podporuje zvýšenie DPH na mäso, v prípade ak sa príjmy potom použijú na zníženie DPH na ovocie a zeleninu, na podporu zlepšenia dobrých životných podmienok zvierat a na zníženie uhlíka v poľnohospodárskom odvetví.

Volkswagen sa pridáva a propaguje rastlinnú stravu v Nemecku

rastlinná strava v nemecku sa odráža aj v továrňach volkswagen

Nemci sú na svoje párky rovnako hrdí ako na svoje autá, obe sa v súčasnosti uberajú vegánskym smerom. Minulý mesiac nemecká automobilka Volkswagen oznámila, že v jedálňach svojho sídla vo Wolfsburgu prestane podávať mäso vrátane svojho slávneho currywurstu. Aj keď je spoločnosť najznámejšia pre svoje automobily, Volkswagen vyrába currywurst od roku 1973 a denne vyrobí 18 000 bravčových párkov, čo znamená, že vyrobí viac párkov ako automobilov.

šéfkuchár Nils Potthast
Nils Potthast, zdroj: foodservice

Vo Volkswagen sa namiesto čísiel zameriavajú na to, aby svojim zamestnancom poskytli jedálny lístok, ktorý podporuje zdravie ľudí i planéty, a to pod vedením šéfkuchára oceneného Michelinom Nilsa Potthasta, vedúceho oddelenia gastronómie a cateringu spoločnosti Volkswagen. Závod transformuje svoje bufety na rastlinné, v rámci svojho poslania zastaviť do roku 2025 podávanie mäsa v továrňach. Niektoré zo 48 bufetov v celom Nemecku už podávajú vegánske currywurst. Mäsové jedlá v bufetoch, ktoré sú pokrmom pre 60 000 zamestnancov spoločnosti Volkswagen, budú nahradené udržateľnejšími rastlinnými výrobkami, ako sú hamburgery vyrobené z karbonátok na báze jackfruitu a baklažánu.

Projekt Zelená jedáleň prináša zmenu aj na Slovensko

Zmeny v stravovaní sa dejú i v Slovenských školských/univerzitných jedálňach, vďačiť za to môžeme projektu Zelená jedáleň. Chcete aby sa vaša školská/univerzitná jedáleň zazelenala? “Či už ste riaditeľ školy, vedúca školskej jedálne alebo študent, stačí ak vyplníte jednoduchý formulár a my sa vám obratom ozveme späť.” uvádza zelená jedáleň na svojich stránkach. Neváhajte a buďte zmenou k lepšiemu a udržateľnejšiemu svetu bez krutosti!

Zdroje

https://vegnews.com/2021/9/berlin-meat-university-menus

https://www.tappcoalition.eu/nieuws/15698/majority-west-european-citizens-have-appetite-for-a-meat-tax—supporting-farmers-and-consumers-

ZDIEĽAŤ