Vegánske hody Bratislava

Vegánske hody Bratislava 2019

Vegánske hody Bratislava 2019 sú tu! Už 11. ročník tohto populárneho podujatia opäť zavíta do Starej tržnice už 08.septembra 2019.

Vegánske hody Bratislava 2019 opäť prinášajú to najlepšie z udržateľnej a ohľaduplnej kuchyne! Môžte sa tešiť na desiatky reštaurácií, obchodov a výrobcov ponúkajúcich tie najlepšie jedlá čisto rastlinného pôvodu, kozmetiku a drogériu netestovanú na zvieratách, ako aj na alternatívy kožených výrobkov. Nebude chýbať celodenný program, infostánky neziskových organizácií, ale ani možnosť vyskúšať si virtuálnu realitu, či si zakúpiť benefičné tričká.

Vstup na podujatie je tradične voľný, odporúčame však prísť hladní/é!

Program

Bc. Radek Látal, DiS. – Ako (pre)žiť na vegánskej strave.

Radek Látal, Vegánsky výživový poradca, dlhoročný vegán, aktivista a blogger. Výživa a jej vplyv na zdravie človeka sú jeho vášňou a koníčkom. Vegánom je od roku 2013, venuje sa osvete o zdravotných prínosoch vegánskej stravy a o tom, ako sa správne vegánsky stravovať. Vyštudoval odbor Výživa ľudí na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite a je držiteľom zahraničného certifikátu Plant-based nutrition. Príde porozprávať na tému: “Ako (pre)žiť na vegánskej strave“. Aké sú zdravotné riziká vegánstva? Čo nám môže chýbať? Musia vegáni naozaj dopĺňať vitamín B12? A ako je to s bielkovinami? Je potrebné kombinovať strukoviny a obilniny? A čo Déčko? Na tieto otázky a ďalšie iné vám rád odpovie Radek Látal už 8.septembra.

Martin Kovaľ – Vegánska strava pri vytrvalostnom športe

Martin Kovaľ je ultrabežec, skyrunner, skialpinista a hlavne vegán, ktorý úspešne absolvoval už nejeden závod doma aj v zahraničí. S konceptom prednášok o vegánstve, stravovaní a športe, ktoré sa konali už viackrát v Bratislave, Košiciach ale aj v Prahe a Brne, sa snaží motivovať a poradiť každému bežcovi a športovcovi. Je jeden zo zakladateľov Slovenskej Skyrunningovej asociácie.🏃‍♂️🥇👟 V prednáške Vám priblíži vegánske stravovanie pre potreby vytrvalostného športu. Hlavný dôraz sa kladie na kvalitnú regeneráciu, ktorá je úzko spojená so stravou. Martin v prednáške rozoberie aj teoretické a praktické princípy stravovania sa počas nielen bežeckých ultra-trail pretekov ale aj ostatnom vytrvalostnom športovom výkone.

Alexandra Demetrianová – Ide o chlp: Zakážme kožušinové chovy na Slovensku!

Alexandra Demetrianová z Humánny pokrok príde porozprávať o kampani, ktorá raketovo vystrelila medzi najúspešnejšie online petície v histórii Slovenska. Zmena pre zvieratá na kožušinových farmách je na dosah. Budete jej súčasťou? 🎤🦊 www.ideochlp.sk

Anton Meszároš - Tempeh roláda s paštrnákovým pyré a gril. zeleninou.

Anton Meszároš pracoval som v Prahe ako šéfkuchár pre reštauráciu Plevel. Momentálne varí pre Savage garden kde zvyčajne pripravujú aspoň jedno vegánske jedlo alebo na žiadosti hosti upravujú jedla do vegánskej podoby. Na Vegánskych hodoch v Bratislave Vám predvedie ako si pripraviť Domáci nadýchaný langoš so sojanezou a tiež Tempehovú roláda s paštrnákovým pyré a gril. zeleninou.

Predajcovia

Registrácie predajcov sú otvorené do 27. júla 2019!

Neziskové organizácie

Humánny pokrok o.z.

Humánny pokrok je združením pre rozvoj ľudskosti a udržateľnosti. Sme hlasom zvierat a presadzujeme udržateľné riešenia, ktoré dokážu nasýtiť planétu. Pridajte sa k nám a pomôžte nám prinášať Humánny pokrok.

Slovenská Vegánska Spoločnosť

Občianske združenie Slovenská Vegánska Spoločnosť vzniklo na jar v roku 2016. Našim cieľom je šíriť informácie o vegánstve a rastlinnej strave. Či už formou prednášok, informačných stánkov alebo edukačných materiálov a taktiež prostredníctvom gastronómie. Chceme ľudí informovať o faktoch týkajúcich sa etickej, ekologickej aj zdravotnej stránky vegánstva, aby sme prispeli k budovaniu budúcnosti, kde vegánstvo bude všeobecne známe, pochopené a dostupné.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

Lesoochranárske zoskupenie VLK je občianske združenie, ktorého cieľom je zachovanie prirodzených lesov.

PRIDE Košice

PRIDE Košice je festival za práva LGBT+ ľudí na východnom Slovensku.

Partneri podujatia

Miesto a čas

Stará tržnica

Vegánske hody Bratislava 2019

8. september 2019 od 10:00 do 20:00

Stará tržnica

Námestie SNP 25

81101 Bratislava