Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/5/8/5867d9a0-bd7d-4d69-a5f5-69a676dd326e/veganskehody.sk/web/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39
Vegánsky deň v A4 - Vegánske hody

Vegánsky deň v A4

Oslávte s nami opäť Medzinárodný vegánsky deň, v nedeľu 1. novembra v bratislavskom klube A4! Pripravili sme pre vás celovečerný program a lahodné vegánske občerstvenie. Vstup na podujatie bude tradične voľný.

Na čo sa môžete tešiť?

Pripravili sme pre vás ďalšiu slovenskú premiéru, tento krát dokumentárneho filmu Speciesism! Film Specieism – The Movie bol vydaný v roku 2013 a sleduje cestu mladého režiséra Marka Davisa, ktorý postupne odhaľuje tajomstvá, ktoré sa moderné zvieracie farmy snažia čo najlepšie skrývať v odľahlých vidieckych oblastiach. Popri ich odhaľovaní však narazí na myšlienkový prúd a aktivistov/ky, ktorí/é odmietajú chápať človeka ako nadradeného ostatným živočíšnym druhom. Títo označujú súčasné veľkochovy za jednu z najväčších hrôz našej histórie a myslenie, ktoré ich vznik umožnilo pomenovali ako specieizmus – ideológiu druhovej nadradenosti.

Pokračovať budeme prednáškou našej zahraničnej hosťky z organizácie Otevři Oči, Barbory Hunčovskej. Tá nám príde porozprávať o psychologických aspektoch konzumácie mäsa a vyrovnávania sa s realitou. Záver večera ponecháme otvorený pre diskusiu.

[accordion]
[section name=“SPECIESISM – THE MOVIE: SLOVENSKÁ PREMIÉRA“]

Specieism – The Movie
[/section]
[section name=“BARBORA HUNČOVSKÁ – PSYCHOLOGIE KONZUMACE MASA“]
Proč je pro tolik lidí nepřijatelné přejít na veganství, ačkoli znají důvody? Proč odmítají konfrontaci s realitou? Na jedné straně dnes stále více soucítíme se zvířaty a chráníme je, na straně druhé ale čím dál více odsouváme mimo naše zraky chov tzv. hospodářských zvířat. Zavíráme oči před vším, co produkce živočišných potravin způsobuje. Jak k tomu dochází? Tato přednáška se pokouší odpovědět na otázku, proč soucitní lidé zavírají oči před utrpením tzv. hospodářských zvířat a proč jej vědomě podporují. Budeme se zabývat procesy, které nám umožňují ignorovat realitu. Zároveň si ukážeme, co lidem brání ve změně a jak jim můžeme v přijetí reality pomoci. Přednáška je určena veganům i konzumentům masa, začátečníkům i zkušeným aktivistům.

Barbora Hunčovská, historička a aktivistka. Ochranou práv zvířat a propagací veganství se zabývá 10 let, je zakládající členkou pražské organizace Otevři oči, ve které dodnes působí. Dlouhodobě se zabývá teorií a praxí efektivního šíření veganství a udržitelného aktivismu. Na poli historie se věnuje násilí ve válkách a používání zvířat ve válkách. Více se o Báře a její práci můžete dočíst na jejím blogu www.wellbekind.blogspot.cz.
[/section]
[/accordion]

Samozrejmosťou bude lahodné, benefičné, vegánske občerstvenie, zakúpiť si budete môcť naše nové benefičné tričká a domov si budete môcť odniesť naše letáky zaoberajúce sa dopadmi ľudského stravovania na životné prostredie. Vstup bude už tradične voľný, avšak za každú formu vašej podpory budeme veľmi vďační.

Tešíme sa na Vás v nedeľu 1. novembra v klube A4 na Karpatskej ulici 2 v Bratislave.

Facebook udalosť

Vstup voľný, príďte hladní!

vegan-den-2015-a4-preview

ZDIEĽAŤ