Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/5/8/5867d9a0-bd7d-4d69-a5f5-69a676dd326e/veganskehody.sk/web/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39
Premietanie Speciesism a prednáška Barbory Hunčovskej v Košiciach - Vegánske hody

Premietanie Speciesism a prednáška Barbory Hunčovskej v Košiciach

Na našom prvom tohtoročnom podujatí v Košiciach sme pre vás pripravili celovečerný program a skvelé vegánske jedlo! Po úspešnej slovenskej premiére filmu Speciesism: The Movie spojenej s prednáškou Barbory Hunčovskej z Otevři oči (CZ) počas Vegánskeho dňa v Bratislave, sme sa rozhodli túto atraktívnu kombináciu, priniesť aj do Košíc.

Speciesism: The Movie

Film Speciesism: The Movie bol vydaný v roku 2013 a sleduje cestu mladého režiséra Marka Devriesa, ktorý postupne odhaľuje tajomstvá, ktoré sa moderné zvieracie farmy snažia čo najlepšie skrývať v odľahlých vidieckych oblastiach. Popri ich odhaľovaní však narazí na myšlienkový prúd a aktivistov/ky, ktorí/é odmietajú chápať človeka ako nadradeného ostatným živočíšnym druhom. Títo označujú súčasné veľkochovy za jednu z najväčších hrôz našej histórie a myslenie, ktoré ich vznik umožnilo, pomenovali ako speciesizmus – ideológiu druhovej nadradenosti. Film bude premietaný v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

Prednáška Barbory Hunčovskej

Po filme budeme pokračovať budeme prednáškou našej zahraničnej hosťky z organizácie Otevři oči (official), Barbory Hunčovskej, ktorá bude do Košíc merať 700 kilometrovú cestu. Barbora nám príde porozprávať o psychologických aspektoch konzumácie mäsa a vyrovnávania sa s realitou a o efektívnom aktivizme. Záver večera následne ponecháme otvorený pre diskusiu.

Sprievodný program

Samozrejmosťou bude lahodné, benefičné, vegánske občerstvenie, zakúpiť si budete môcť naše nové benefičné tričká a domov si budete môcť odniesť naše letáky zaoberajúce sa dopadmi ľudského stravovania na životné prostredie. Taktiež si budete môcť domov odniesť aj brožúru zaoberajúcu sa vegánskym tehotenstvom a rodičovstvom, vydanú českým Nesehnutím. Na mieste budete mať taktiež možnosť podpísať našu petíciu za zvýhodnené zdanenie ovocia, zeleniny a raslitnných potravín: https://www.veganskehody.sk/peticia

Vstup bude už tradične voľný, avšak za každú formu vašej podpory budeme veľmi vďační.

Tešíme sa na Vás v sobotu 19. marca v Kine Úsmev v Košiciach!

Vstup voľný, príďte hladní!

Kino Úsmev
Kasárenské námestie 1, Košice
19. marca 2016, 17:00

Facebook udalosť: https://www.facebook.com/events/961311180612536/

ZDIEĽAŤ