Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/5/8/5867d9a0-bd7d-4d69-a5f5-69a676dd326e/veganskehody.sk/web/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39
Venujte svoje 2% na rozvoj udržateľného stravovania - Vegánske hody

Venujte svoje 2% na rozvoj udržateľného stravovania

Opäť je tu ten čas v roku, kedy máte možnosť rozhodnúť o tom, čo sa bude diať s vašimi 2% z daní. A tak ako minulý rok, aj teraz máte možnosť venovať ich na rozvoj udržateľného a ohľaduplného stravovania!

Rok 2015 bol pre nás aj vďaka príspevkom z 2% z daní veľmi úspešným. Prinášame vám teda hneď niekoľko dôvodov, prečo podporiť svojimi 2% z daní priamo OZ VEGÁNSKE HODY. Informácie o tom, ako 2% poukázať nájdete na tomto odkaze.

Najväčší vegánsky food festival v krajinách V4 a prvý ročník v Košiciacdruhy1h

Vegánske hody Bratislava sú v súčasnosti najväčším vegánskym food festivalom v krajinách V4. So svojimi takmer 50 vegánskymi kuchyňami a viac ako 8000 návštevníkmi a návštevníčkami sú zároveň našim najväčším a najvýznamnejším projektom. Už sedem rokov ľuďom prinášajú možnosť ochutnať to najlepšie z vegánskej kuchyne nie len zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Tento rok sme prvý krát Vegánske hody organizovali aj v Košiciach.

Vegánstvo v živom, celoštátnom TV vysielaní

Tento rok sa námprvy1 však podarilo dostať opakovane do živého vysielania TV Markíza v relácii Teleráno, kde úspešne prezentujeme jednoduchosť a chutnosť vegánskej kuchyne. Relácia má približne 50% sledovanosť, čo je odhadom 400 000 divákov/čok.

Osvetové kampane s dosahom na desiatky tisíc ľudí

Naša kampaň Jem pre lepší svet dokázala na jar v roku 2015 osloviť desaťtisíce ľudí a jedným z jej výstupov je aj leták sumarizujúci dopady ľudského stravovania na životné prostredie a prírodu. V súčasnosti sa rozbieha naša kampaň za zvýhodnenú DPH na ovocie, zeleninu a potraviny rastlinného pôvodu.

Slovenské filmové premiéry, prednášky, oslavy Vegánskeho dňa či dňa Zestvrty1me

Podarilo sa nám pripraviť slovenské premiéry dokumentárnych filmov ako Cowspiracy, Speciesism: The Movie či Vegucated. Taktiež sme vám priniesli prednášky rešpektovaných osobností ako Martin Balluch (VGT / Rakúsko), Dobroslawa Gogloza (Otwarte Klatki / Polsko) či Tereza Vandrovcová (Otevři Oči, Česko). Už druhý rok sme organizovali oslavy Vegánskeho dňa a tento rok sme do nich zapojili, s 50 percentnými zľavami, aj takmer tri desiatky reštaurácií a predajní z celého Slovenska.

Transformácie reštaurácií

Unikátny priestor, ktorý pre reštaurácie na našich podujatiach vytvárame, v rámci ktorého sa môžu presvedčiť o raste dopytu po vegánskych alternatívach, tento rok priamo vyústil do transformácie predtým bežnej reštaurácie All Inclusive Pub, na čisto vegánsku reštauráciu. Podľa slov majiteľa bola hlavným dôvodom práve jeho skúsenosť, ktorú získal na našich podujatiach Vegánske hody Bratislava 2015 a Vegánsky deň 2015.

Ako môžete vidieť, vaše 2% z daní venované OZ VEGÁNSKE HODY sú správnou investíciou do rozvoja udržateľného a ohľaduplného stravovania a zároveň potrebnou podporou rozmachu našich aktivít. Nenechajte nič na náhodu a postarajte sa o ich poukázanie ešte dnes! Všetky informácie a tlačivá potrebné na poukázanie 2% z daní nájdete na tomto odkaze. Ďakujeme!

ZDIEĽAŤ