Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/5/8/5867d9a0-bd7d-4d69-a5f5-69a676dd326e/veganskehody.sk/web/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39
TESCO končí s vajciami z klietkového chovu! - Vegánske hody

TESCO končí s vajciami z klietkového chovu!

Je tu naše prvé malé víťazstvo v maloobchode – TESCO končí s vajciami z klietkového chovu.

Jeden z najväčších hráčov v maloobchode v regióne – TESCO – oficiálne oznámil, že skoncuje s predajom vajec pochádzajúcich z klietkového chovu. Toto rozhodnutie nasledovalo po stupňujúcom sa medzinárodnom tlaku, na ktorom sme mali tiež svoj podiel. Do roku 2025 tak TESCO zo svojich regálov definitívne odstráni všetky vajcia pochádzajúce z tejto najkrtejšej produkcie a ponúkať bude už len vajcia z podstieľkového chovu alebo z voľného výbehu či v BIO kvalite. Toto rozhodnutie sa bude týkať ako vlastných značiek, tak aj všetkých ostatných, ktoré má v ponuke. Naviac bude platiť pre celú Vyšehradskú štvorku a týka sa to okrem Slovenska aj Česka, Maďarska a Polska.

„Naše rozhodnutie o vajciach z klietkového chovu sliepok je v súlade s prístupom spoločnosti Tesco k zabezpečeniu udržateľného získavania zdrojov a zlepšovania dobrých životných podmienok pre zvieratá. V spolupráci s našimi dodávateľmi budeme pracovať na prechode k predaju 100% vajec z mimo klietkového chovu,“ uviedol Jamie Walker, produktový riaditeľ spoločnosti Tesco pre strednú Európu.

Pre nás je to jasný signál, že zmena je možná. Pomôžte nám túto zmenu zvieratám priniesť čo najskôr a pridajte sa medzi našich podporovateľov a podporovateľky ešte dnes!

ZDIEĽAŤ