Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/5/8/5867d9a0-bd7d-4d69-a5f5-69a676dd326e/veganskehody.sk/web/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39
Prednáška Tobiasa Leenaerta (The Vegan Strategist) v Bratislave

Prednáška Tobiasa Leenaerta (The Vegan Strategist) v Bratislave

Počas Vegánskeho dňa zavíta do Bratislavy jedna z najvýznamnejších postáv súčasného vegánskeho hnutia, Tobias Leenaert, známy tiež ako The Vegan Strategist. Okrem prednášky príde do Bratislavy predstaviť aj svoju novú knihu s rovnakou témou – Ako vytvoriť vegánsky svet.

Ako vytvoriť vegánsky svet?

Vegánsky svet je možný, avšak je tu možnosť, že sa nedostaví cestou v akú mnohí vegáni a vegánky dúfajú. Spoločnosť aj jednotlivci sú dnes neuveriteľne závislí na zvieratách. Prelomenie tohto prepojenia je zrejme nazložitejšou spoločenskou témou, ktorú sa skupina ľudí vôbec rozhodla vyriešiť. Ak chceme uspieť, tak heslo „staň sa vegánom/kou pre zvieratá“ nebude stačiť. Budeme potrebovať všetky dostupné prostriedky. V tejto prednáške Tobias navrhuje, že v tomto momente naše hnutie potrebuje vysokú dávku pragmatizmu a popisuje stratégiu, ktorá skutočne spraví vegánsky svet realitou.

Tobias Leenaert, známy tiež ako The Vegan Strategist, je autorom knihy Ako vytvoriť vegánsky svet: Pragmatický prístup. „Myslím na stratégiu a prednášam po celom svete o vegánskej advokácii. Väčšina z toho sú tréningy, ktoré robím spoločne s Melanie Joy pre Center for Effective Vegan Advocacy (CEVA). Zároveň som spoluzakladateľom ProVeg International, novej organizácie zvyšujúcej povedomie o vegánstve, ktorá chce znížiť celosvetovp spotrebu živočíšnych výrobkov o 50 % do roku 2040. Identifikujem sa ako Efektívny altruista. Rozmýšľam nad najlepšími cestami, ako dosiahnuť súcitnú spoločnosť. Taktiež sa hlásim k pomalej tvorbe názorov (slow opinion).

Tobias Leenaert je spoluzakladateľom EVA v Belgicku, ktorá sa stala prvou veg organizáciou na svete, čo získala štrukturálne financovanie vo svojej krajine. V roku 2009 presvedčila belgické mesto Ghent, aby sa stalo prvým mestom na svete, ktoré podporilo pravidelný každotýždenný vegetariánsky deň. EVA má v súčasnosti 12 platených zamestnancov. Tobias svoju riaditeľskú pozíciu opustil pred rokmi, aby mal dostatok času venovať sa činnostiam, ktoré sú mu najmilšie.

Prednáška Tobiasa Leenaerta sa bude konať počas Vegánskeho dňa, v stredu 1. novembra, v priestoroch Malej scény STU, na Dostojevskom rade 7. Vstupné na podujatie je dobrovoľné a je možné si bezplatne rezervovať miesta na sedenie. Rezervácie si môžete zabepzečiť vo formulári nižšie.

[vfb id=37]

ZDIEĽAŤ