Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/5/8/5867d9a0-bd7d-4d69-a5f5-69a676dd326e/veganskehody.sk/web/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39
Vegánske hody v roku 2017 - Vegánske hody

Vegánske hody v roku 2017

Rok 2017 sa chýli ku koncu a prišiel čas zhrnúť si naše tohtoročné výsledky. Tento rok bol vďaka vám zatiaľ našim najsilnejším a sme na dobrej ceste spraviť ten nadchádzajúci ešte úspešnejším. O tom, ako bude vyzerať rok 2018, však rozhodujete vy.

4 vegánske food festivaly v troch mestách zo všetkých kútov Slovenska a desiatka menších podujatí

Tento rok sa nám podarilo zorganizovať rekordný počet Vegánskych hodov – Jarné Vegánske hody v Bratislave, a jesenné Vegánske hody v Bratislave, Košiciach a po prvý krát aj v Žiline. Spoločne tieto podujatia prilákali viac ako 20 000 ľudí, z ktorých len zhruba tretinu tvorili vegáni a vegánky. Popri tom sme ešte stihli zorganizovať 10 menších podujatí ako premietania či infostánky na festivaloch. Medzi ne patrila prednáška Tobiasa Leenaerta (The Vegan Strategist) či premiéra dokumentárneho filmu What The Health. Nechýbal však ani infostánok na festivale Pohoda, kde sme viac než 400 ľuďom umožnili nahliadnuť za brány veľkochovov skrz náš VR set s 360° filmom iAnimal, ktorý sme vďaka vám mohli tento rok tiež zaobstarať.

Práca na Environmentálnej stratégii pre Slovensko do roku 2030

Vďaka našej Petícii za zvýhodnenú DPH na rastlinné potraviny sme po prvýkrát mali možnosť podieľať sa na tvorbe Environmentálnej stratégie pre Slovensko do roku 2030. Do tohto nosného dokumentu pre štátnu správu sme tak aktívne presadzovali naše ciele so zvýhodneným zdanením rastlinných potravín a presmerovania poľnohospodárskych dotácií smerom k udržateľnej produkcii bez živočíšnych výrobkov. Síce sme do nej nedostali všetko, čo by sme chceli, jej aktuálna pracovná podoba však obsahuje hneď niekoľko možností, ako vieme v najbližších rokoch tlačiť na verejné inštitúcie pri presadzovaní udržateľného a ohľaduplného stravovania.

Vegánske hody v roku 2017

36 článkov, receptov a prekladov

Naplno sme rozbehli našu tvorbu článkov a receptov a vytvorili sme prekladateľskú skupinu, vďaka ktorej vám dnes dokážeme prinášať najnovšie správy zo sveta vegánstva a práv zvierat skôr, ako to dokážu bežné médiá. Rovnako teraz vieme pokrývať témy, ktorým sa bežné médiá na Slovensku z rôznych dôvodov nevenujú.

34 mediálnych výstupov – v priemere ste o nás mohli v médiách počuť každých 11 dní

Našu prácu si začali intenzívnejšie všímať média a počas roka 2017 o našej práci informovali 34 krát. Okrem dvoch výstupov v hlavnom večernom spravodajstve najsledovanejšej štátnej a súkromnej televízie, k tomu patrí aj množstvo výstupov tlačových agentúr, ale aj regionálnych periodík či rádií (ktoré vo výpočte ale nefigurujú). Zaraďujeme sem aj naše pravidelné varenie v rannej show Teleráno, kde máme možnosť prezentovať vegánstvo pred približne 400 000 divákmi a diváčkami.

Nové regionálne skupiny v 6 krajských mestách a 37 nových dobrovoľníkov a dobrovoľníčok

Tento rok sa naše aktivity rozrástli nielen do Žiliny a Košíc ale aj do ďalších krajských miest. V súčasnosti naše regionálne skupiny pôsobia v šiestich krajoch – Bratislavskom, Trenčianskom, Žilinskom, Banskobystrickom, Prešovskom a Košickom. Zároveň sme tento rok získali pre našu prácu 37 nových dobrovoľníkov a dobrovoľníčok vďaka ktorým môžeme naše aktivity rozvíjať po celom Slovensku.

126 000 návštevníkov/čok nášho webu a takmer 40% nárast našej Facebookovej stránky

Návštevnosť našej webstránky naďalej rastie a naša Facebooková stránka sa s takmer 40% medziročným rastom blíži k počtu 10 000 fanúšikov a naša celoslovenská vegánska skupina narástla takmer okamžite na viac než 800 členov/iek. Napreduje aj náš Instagram s 1300+ sledujúcimi a k životu sa pomaly preberá aj náš Twitter. K hranici 5000 odberateľov sa blíži aj náš Newsletter. Spolu s nimi naďalej rastie aj naše publikum, ktorému uľahčujeme udržateľné a ohľaduplné stravovanie každý deň.

115 darcov a darkýň s podporou takmer 3000€

Naša práca môže napredovať len vďaka podpore od jednotlivcov. Tento rok našu prácu podporilo online darom 115 ľudí, dokopy sumou takmer 3000€. Tieto dary nám umožnili rásť a napredovať a vďaka nim dokážeme rozvíjať nové koncepty a projekty. Ďakujeme vám!

O tom ako bude vyzerať náš rok 2018 rozhodujete aj vy! Rozvoj udržateľného a ohľaduplného stravovania, rovnako ako rozvoj práv zvierat, je náročnou témou pri ktorej sme takmer plne odkázaní na podporu od ľudí ako vy. Teraz máte možnosť stať sa srdcom vegánskeho hnutia a poháňať ho vpred. Nastavením pravidelného daru nám umožníte ďalej rozvíjať nové projekty a lepšie plánovať tie súčasné.

S vašou podporou toho v budúcom roku dokážeme urobiť viac. Staňte sa srdcom vegánskeho hnutia ešte dnes! Ďakujeme!

Staňte sa srdcom vegánskeho hnutia a pomôžte nám pripravovať viac zaujímavých článkov!
[button color=“red“ size=“large“ align=“center“ link=“https://veganskehody.darujme.sk/2021/“]PODPORIŤ[/button]

ZDIEĽAŤ