Vegánske hody Z DOMU

VH z domu WEB 1200x630

Vegánske hody

Z DOMU

Prinášame unikátnu verziu Vegánskych hodov, priamo do vašich obývačiek!


Aktuálna situácia nám nedovoľuje stretnúť sa na Vegánskych hodoch naživo. Preto ich prenášame do online priestoru, kde si čo najviac priblížime atmosféru nášho obľúbeného podujatia. 

Aj na online edíciu hodov sme pripravili zaujímavý program. Prednášky, diskusie a nebude chýbať ani kuchárska show. 

Mysleli sme aj na širokú ponuku rastlinných jedál, ktorá k hodovaniu neodmysliteľne patrí. Vaše obľúbené prevádzky preto už pripravujú špeciálnu ponuku, iba na tento deň! O pestrom výbere budeme informovať 

O gastro zážitok bude postarané, livestream bude moderovaný, budete sa môcť zapojiť do diskusií ale aj hashtagových výziev. Sme v tom predsa spolu!

Hoci len cez obrazovky, uvidíme sa už v sobotu 25.4. 2020, v livestreame  na facebooku, od 11tej do poobedných hodín.

SLEDUJ NA FACEBOOKU

Program

 

Dášisko je psychologička, koučka a nejký čas už aj mama, ktorú však mnohí poznáte prostredníctvom jej sociálnych sietí. Jedného dňa sa rozhodla podeliť o svoje nadšenie z cvičenia a varenia a pravidelne nás tak zásobuje jednoduchými a chutnými rastlinnými receptami. V minulosti ste ju mohli vidieť aj v úlohe moderátorky Vegánskych hodov a tentokrát vás bude sprevádzať ich online verziou.

Dášisko – Moderátorka programu

Dášisko je psychologička, koučka a nejký čas už aj mama, ktorú však mnohí poznáte prostredníctvom jej sociálnych sietí. Jedného dňa sa rozhodla podeliť o svoje nadšenie z cvičenia a varenia a pravidelne nás tak zásobuje jednoduchými a chutnými rastlinnými receptami. V minulosti ste ju mohli vidieť aj v úlohe moderátorky Vegánskych hodov a tentokrát vás bude sprevádzať ich online verziou. Priamo v streamovacom štúdiu sa bude nachádzať naša druhá moderátorka Monika, ktorá bude spolumoderovať priamy prenos vysielaný na facebooku. Možno tak uvidíte aj niečo zo zákulisia. Monika je nielen členkou vysielacieho štábu, ale aj event manažérkou samotných Vegánskych hodov.

Monika – Moderátorka programu

Priamo v streamovacom štúdiu sa bude nachádzať naša druhá moderátorka Monika, ktorá bude spolumoderovať priamy prenos vysielaný na facebooku. Možno tak uvidíte aj niečo zo zákulisia. Monika je nielen členkou vysielacieho štábu, ale aj event manažérkou samotných Vegánskych hodov. Jem pre Zem je projekt, ktorý inšpiruje a podporuje jednotlivcov i gastronómov v rozvoji udržateľného stravovania, pretože to, čo máme na tanieri dnes, rozhoduje o tom, čo tu po nás zostane zajtra. O viacerých aktivitách porozpráva Marian Milec 
Pred pár dňami dokonca z dielne Jem pre Zem vyšla Jarná rastlinná kuchárka, plná jarných a veľkonočných receptov (tú ešte stále môžete mať aj vy!)
"Klimatické zmeny sa dotýkajú našich životov čím ďalej viac. Ľudstvo tiež čelí výzve, ako nakŕmiť 10 miliárd ľudí, ktorí budú žiť v roku 2050. Aj preto je už dnes jasné, že bude nutné zmeniť náš spôsob stravovania. Akú úlohu tu zohráva živočíšna výroba a prečo práve rastlinné stravovanie predstavuje jeden z najúčinnejších spôsobov, ako môžeme ako jednotlivci bojovať proti klimatickej kríze?"

Marian Milec – Jem pre Zem – Prednáška

Jem pre Zem je projekt, ktorý inšpiruje a podporuje jednotlivcov i gastronómov v rozvoji udržateľného stravovania, pretože to, čo máme na tanieri dnes, rozhoduje o tom, čo tu po nás zostane zajtra. O viacerých aktivitách porozpráva Marian Milec Pred pár dňami dokonca z dielne Jem pre Zem vyšla Jarná rastlinná kuchárka, plná jarných a veľkonočných receptov (tú ešte stále môžete mať aj vy!) „Klimatické zmeny sa dotýkajú našich životov čím ďalej viac. Ľudstvo tiež čelí výzve, ako nakŕmiť 10 miliárd ľudí, ktorí budú žiť v roku 2050. Aj preto je už dnes jasné, že bude nutné zmeniť náš spôsob stravovania. Akú úlohu tu zohráva živočíšna výroba a prečo práve rastlinné stravovanie predstavuje jeden z najúčinnejších spôsobov, ako môžeme ako jednotlivci bojovať proti klimatickej kríze?“ V programe nesmie chýbať kuchárska show! Live ju predvedie Nikoleta Kováčová, známa aj ako Surová dcérka.
Dlhoročná blogerka, youtuberka, ktorá sa venuje hlavne etickému vegánstvu, rastlinným receptom a netestovanej kozmetike. Za posledný rok bolo o Nikolete počuť aj ako o autorke knihy, stojí totiž za tvorbou úspešnej kuchárky Slovegán. Počas kuchárskej show možno prezradí aj niečo o pokračovaní, teda už druhej kuchárskej knihe tradičných receptov!

Nikoleta Kováčová – Surová dcérka – Kuchárska show

V programe nesmie chýbať kuchárska show! Live ju predvedie Nikoleta Kováčová, známa aj ako Surová dcérka. Dlhoročná blogerka, youtuberka, ktorá sa venuje hlavne etickému vegánstvu, rastlinným receptom a netestovanej kozmetike. Za posledný rok bolo o Nikolete počuť aj ako o autorke knihy, stojí totiž za tvorbou úspešnej kuchárky Slovegán. Počas kuchárskej show možno prezradí aj niečo o pokračovaní, teda už druhej kuchárskej knihe tradičných receptov! Pravidelne na svojich prednáškach zapĺňa všetky voľné stoličky a svojimi témami búra rôzne stereotypy. Tentokrát sa vám miesto určite ujde, v livestreame na tému Ako (pre)žiť na vegánskej strave. Budete sa môcť zapojiť do diskusie a pýtať sa na všetko, čo vás k téme zaujíma! 
Radek vyštudoval odbor Výživa ľudí na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite a je držiteľom zahraničného certifikátu Plant-based nutrition. Venuje sa osvete o zdravotných prínosoch rastlinnej stravy na civilizačné ochorenia a o tom, ako sa správne vegánsky stravovať.

Radek Látal, Vegánsky výživový poradca – Prednáška

Pravidelne na svojich prednáškach zapĺňa všetky voľné stoličky a svojimi témami búra rôzne stereotypy. Tentokrát sa vám miesto určite ujde, v livestreame na tému Ako (pre)žiť na vegánskej strave. Budete sa môcť zapojiť do diskusie a pýtať sa na všetko, čo vás k téme zaujíma! Radek vyštudoval odbor Výživa ľudí na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite a je držiteľom zahraničného certifikátu Plant-based nutrition. Venuje sa osvete o zdravotných prínosoch rastlinnej stravy na civilizačné ochorenia a o tom, ako sa správne vegánsky stravovať. Tamara je aktivistka a analytička v oblasti životného prostredia, nezostáva však len pri teórii. Spolu s organizáciou Slovenská vegánska spoločnosť zavádza rastlinné stravovanie na vysoké školy. Po prvýkrát na Slovensku zaviedla dennú vegánsku stravu vo vysokoškolskej jedálni na Mlynoch UK, dnes už rastlinné jedlo podáva osem jedální po celom Slovensku. Práve o projekte Zelená jedáleň vám porozpráva v livestreame, môžte sa však pýtať aj na jej mnohé ďalšie aktivity.

Tamara Stohlová – Slovenská vegánska spoločnosť – Prednáška

Tamara je aktivistka a analytička v oblasti životného prostredia, nezostáva však len pri teórii. Spolu s organizáciou Slovenská vegánska spoločnosť zavádza rastlinné stravovanie na vysoké školy. Po prvýkrát na Slovensku zaviedla dennú vegánsku stravu vo vysokoškolskej jedálni na Mlynoch UK, dnes už rastlinné jedlo podáva osem jedální po celom Slovensku. Práve o projekte Zelená jedáleň vám porozpráva v livestreame, môžte sa však pýtať aj na jej mnohé ďalšie aktivity.

Predajcovia

 

Ak máte záujem zapojiť sa s vašou prevádzkou, kontaktujte nás na monika.dancova@veganskehody.sk alebo tel.: +421 948 155 371.

MestoVegan / vegetarián / veg optionPrevádzkaKontakt mail / čísloWoltBistro.skVlastná donáškaOsobný odber
ŽilinaveganVegan Food on Wheels0948 013 532, objednavky@vegetarianskykuchar.skxxx
TrenčínveganFork Season0948 420 519x
BratislavaveganVegan Kiosk0949 610 826x0944 476 157
ŽilinaveganVegGo Bistro0911 242 981xx0911 242 981
BratislavaveganFoodstock0948 006 771x
Trnavavegan / vegetariánLighthouse club0917 178 999xxrecepcia@lighthouseclub.sk; 0917 108 325
Bratislavaveg optionWagamama0914 346 966xx
BratislavaveganVegan Pub0948 006 771x
PrešovveganForky´s0949 005 777 xxtelefonicky
MartinveganPlantáž Bistro0950 707 015x
BratislavaveganBalans Bistro0944 913 520 / al. správa na FB Balans Bistroxx
Košicevegan / vegetariánVega Heaven055/622 04 52
Košicevegan / vegetariánVega Heaven055/622 04 52
Poprad

VEG

Poprad Žilina

Vegan Food On Wheels

Žilina Bratislava

Made with Laf

Bratislava Martin

Vegetariánska reštaurácia

Martin Žilina

Forky’s

Žilina Prievidza

VegFood

Prievidza Bratislava

Marinela

Bratislava Bratislava

Balans bistro

Bratislava Bratislava

Véda vegetarian & vegan

Bratislava Trnava

Forky’s

Trnava Bratislava

Veg Life

Bratislava Trenčín

Roots

Trenčín Bratislava

Foodstock

Bratislava Trenčín

Fork Season

Trenčín Žilina

VegGo Bistro

Žilina Nitra

Páni Baklažáni

Nitra Martin

Plantáž Bistro

Martin Piešťany

Organila Food & Drinks

Piešťany

Partneri podujatia

50000863_2589167794432480_5369314538590044160_n Dizajn bez názvu

Miesto a čas

Vegánske hody

Z DOMU

25. apríla 2020

od 11:00 do 15:00

vysielame

NA FACEBOOKU