Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/5/8/5867d9a0-bd7d-4d69-a5f5-69a676dd326e/veganskehody.sk/web/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39
Vegánske hody Bratislava 2013 - Vegánske hody

Vegánske hody Bratislava 2013

web

S radosťou Vás pozývame na piaty ročník Vegánskych hodov v Bratislave! Tento krát v honosnom priestore Medickej záhrady a pod záštitou mestskej časti Bratislava – Staré Mesto!

FB event – https://www.facebook.com/events/1376161192617584/ Zdieľajte a pozývajte svojich priateľov, nech to tento rok naozaj stojí za to!

Vegánske hody Vám už tradične prinášajú možnosť presvedčiť sa o tom, že hodovať sa dá aj bez utrpenia zvierat. Profesionálni aj amatérski kuchári a kuchárky Vám budú prezentovať rôzne lahôdky – od tradičných domácich jedál, až po exotické špeciality – to všetko bez akýchkoľvek živočíšnych produktov – žiadne mäso, mlieko, vajcia, med, živočíšne emulgátory, alebo produkty z nich.

Veľkou novinkou je spolupráca s profesionálnymi reštauráciami, takže okrem množstva amatérskych kuchárov a kuchárok sa o pestrú ponuku vegánskych lahôdok postarajú aj nasledovné bratislavské reštaurácie:

VEGGIE
https://www.facebook.com/veggiehealthyfood

HUY VEGE
https://www.facebook.com/pages/Ázia-Vege-Bistro/192363964125788

VEG LIFE
https://www.facebook.com/VegLifeRestaurant

GOOD FIVE
https://www.facebook.com/pages/GOOD-FIVE-restaurant/227957007274526

EDO-KIN
https://www.facebook.com/EdoKinSushiSakeBar

BIELA ĽALIA
https://www.facebook.com/pages/Čajovňa-Biela-Ľalia/123243444404774?hc_location=timeline

Samozrejmosťou bude pestrý, celodenný, sprievodný program, v ktorom si každý nájde to svoje. Hlavným lákadlom bude nepochybne návšteva Sea Shepherd, ktorých sa nám po dvoch rokoch snaženia podarilo prilákať na Vegánske hody.

SEA SHEPHERD – Sid Thomas
(prezentácia s diskusiou)
Našim hosťom zo Sea Shepherd bude, ako sám hovorí, večne mladý, 62- ročný anglický aktivista za práva zvierat Sid Thomas. Sid počas svojej vyše 25-ročnej „kariéry“ sabotoval viac ako 200 honov na líšky, 2 mesiace slúžil na lodi Bob Baker a neskôr aj na vlajkovej lodi Sea Shepherd, Steve Irwin. Na Stevovi pracoval pol roka a zúčastnil sa dovtedy najväčšej operácie v Južnom Oceáne pod menom ZERO TOLERANCE. Sid príde na tohtoročné Vegánske Hody porozprávať o organizácii Sea Shepherd, podeliť sa o svoje zážitky z Antarktídy a zároveň odpovedať na všetky Vaše otázky.
https://www.facebook.com/seashepherdconservationsociety

OTEVŘI OČI – MAREK VORŠILKA – “Mýty ve vlastních řadách aneb i veg*ni se někdy mýlí”
(prednáška s diskusiou)
“Je veganství a vegetariánství zdravé? Je třeba brát vitamín B12? Jaké jsou jeho spolehlivé zdroje? Snědl by Marek termita? Je současná konvenční strava přirozená? Jaký je rozdíl v životě masné a mléčné krávy? Znamená veganství automaticky život bez krutosti? Je vše, co je přirozené zároveň i správné? Má cenu řešit éčka za každé situace? Jak být nejlépe pozitivním příkladem okolí?”
http://www.goveg.cz/otevrioci/index.jsp

AGROKRUH – Ján Šlinský
(prezentácia s diskusiou)
Na Vegánskych hodoch budete mať možnosť vypočuť si prednášku Ing. Jána Šlinského na tému “Zelenina z Agrokruhu – prírode aj ľuďom k duhu – praktický spôsob vytvárania svojpomocných samozásobiteľských záhrad.”
Ekologický samostatne hospodariaci roľník. Vyštudoval Vysokú školu zemědělskú v Brne, Fakultu zahradnictví Lednice na Morave. Autor trvalo udržateľného systému pestovania a odbytu zeleniny AgroKruh. Už 20 rokov sa prakticky usiluje vytvoriť duplikovateľný model malej rodinnej farmy s dôrazom na princíp trvalej udržateľnosti života a ľudskosti.
„Dosť bolo reči, je čas konať. Nie je v silách jednotlivca ekologicky pomôcť celej Zemi. Každý z nás však môže pomôcť konkrétnemu miestu na Zemi. Musí však byť dostatočne vzdelaný a zručný, a musí mať to miesto rád.”
https://www.youtube.com/watch?v=ZwP3A6z4sFc

LESOOCHRANÁRSKE ZOSKUPENIE VLK//AROLLA FILMS – Strážca divočiny
(premietanie a diskusia s autormi)
Z pohľadu prírody je to nedávno, čo sa divočina rozprestierala po celej Európe. Dnes jej zostávajú posledné pevnosti. Jednou z nich je tajomná Tichá dolina v slovenských Tatrách. Jej odľahlé rokliny a čarovné pralesy sú domovom pre asi štyridsať medveďov, ktoré tu môžu žiť bez akýchkoľvek konfliktov s človekom. Dvaja mladí filmári sa rozhodli neskreslene zdokumentovať život tohto charizmatického zvieraťa – strážcu divočiny – a upozorniť tak na miznúci svet nespútanej divokej prírody, kde človek je len pozorovateľom.

LESOOCHRANÁRSKE ZOSKUPENIE VLK – VLČIE HORY – Erik Baláž
(prezentácia s diskusiou)
Erik Baláž Vám príde odprezentovať ako to vyzeralo s divočinou v európskom priestore od čias starých rimanov až po súčasnosť. V druhej časti prezentácie sa zasa dozviete viac, o pripravovanom projekte Vlčie hory. Ten spočíva vo vytvorení veľkého chráneného územia vo Východných Karpatoch na území Slovenska, Poľska a Ukrajiny.
http://www.wolfmountains.org/vlcie-hory/idea/

BROZ
(prezentácia)
Bratislavské regionálne ochranárske združenie Vám príde odprezentovať svoje aktivity a aktuálne projekty.
http://www.broz.sk/

Počas podujatia Vám okrem lahodného vegánskeho jedla a celodenného programu budú k dispozícii aj infostánky organizácií venujúcich sa problematike práv zvierat a ochrany životného prostredia.

Súbežne s Vegánskymi hodmi sa bude o pár metrov ďalej konať fotografická súťaž organizovaná Nezávislou organizáciou bratislavských fotografov NOBAF, pod názvom FOTO V ZÁHRADE. Viac o tomto podujatí sa dozviete na ich FB stránke, alebo webe:
http://fotovzahrade.sk/
https://www.facebook.com/pages/NOBAF-Nezávislá-Organizácia-Bratislavských-Fotografov/102491473172731

A to stále nieje všetko! O hudobný program počas celého dňa sa budú starať Vaši obľúbení domáci DJ’s! Tešiť sa môžete na:

THE UGLY SELECTORS
HANK – THE DJ
IAN THE INDIAN
DFORMED

K dispozícii Vám bude počas celého podujatia aj bar, z ktorého pôjde polovica zisku na Vegánske hody. Takže na nápojoch nešetrite 😉

AFTERPARTY

A ak pre tých z Vás, ktorí si chcú užiť až do rána, máme pripravenú Afterparty Vegánskych hodov v neďalekom klube FUGA. V prípade že by sa všetko nezjedlo na samotných hodoch, budete tu možnosť dopredaja! Z doposiaľ potvrdených účínkujúcich sa Vám predstavia:

FOOLPROOF RIDDIMS
Domáca bratislavská kapela, ktorá Vám prinesie nefalšovaný bratislavský DUB
https://www.facebook.com/foolproof.riddims
https://soundcloud.com/foolproof-riddims

FB event:
https://www.facebook.com/events/142602972616451/

PODPOR VEGÁNSKE HODY!

Presun podujatia do nových priestorov so sebou priniesol aj astronomické náklady vo výške niekoľko tisíc EUR. Preto Vám budeme veľmi vďační/é za akúkoľvek podporu! Najpohodlnejšie nás môžete podporiť pomocou portálu dakujeme.sme.sk na nasledovnej adrese:
http://dakujeme.sme.sk/organizacia/436/oz-veganske-hody

Ďalšou možnosťou je priama platba na účet a dokonca nás môžete podporiť aj Bitcoinami. O týchto možnostiach sa dozviete viac na našom webe, v sekcii “Podpor nás!“
https://www.veganskehody.sk/podpor-nas/

ZAPOJ SA DO VEGÁNSKYCH HODOV!

Príď sa aj ty odprezentovať svojou vegánskou lahôdkou! Zapojiť sa môže každý a je len na tebe, čo a koľko navaríš. Registrácie sú stále otvorené, stačí ak vyplníš nasledovný formulár:
https://www.veganskehody.sk/zapoj-sa/

INŠTRUKCIE K VEGÁNSKYM HODOM

Na Vegánskych hodoch bude fungovať žetónový systém. To znamená že jedlo si za peniaze nekúpite, ale bude potrebné si najprv zakúpiť v stánku žetón v hodnote 1 EUR. Prosím, rešpektujte tento systém.

Medická záhrada má svoj vlastný poriadok, prosím rešpektujte a dodržiavajte ho! Z tohto poriadku dávame do pozornosti hlavne:
zákaz vstupu s bicyklom
zákaz vstupu so psom
zákaz poškodzovania zelenie a zariadenia v záhrade
zákaz kúpania sa vo fontánach

Rešpektujte prosím aj obmedzenie fajčenia v priestoroch nášho podujatia
Rešpektujte prosím aj pokyny usporiadateľov a bezpečnostnej služby.

VSTUP VOĽNÝ

Podujatie sa koná za každého počasia. Prístrešky budú zabezpečené.

https://www.facebook.com/VeganskeHodyBratislava
https://www.veganskehody.sk/

ZDIEĽAŤ