Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/5/8/5867d9a0-bd7d-4d69-a5f5-69a676dd326e/veganskehody.sk/web/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39
Otwarte Klatki čelia po zverejnení videa hackerským útokom a žalobe.

Otwarte Klatki čelia po zverejnení videa hackerským útokom a žalobe

Organizácia Otwarte Klatki, ktorá v Poľsku bojuje za práva zvierat, aktuálne čelí hackerským útokom a žalobe od chovateľa kožušín. Došlo k tomu krátko po zverejnení ich záberov z kožušinových fariem, ktoré celému svetu ukázali podmienky, v akých sa v Poľsku tieto zvieratá chovajú.

Prinášame Vám ich stanovisko zverejnené na sociálnej sieti Facebook:

Ďalší chovateľ noriek nám hrozí súdom

Z dôvodu pokusu o hakerský útok na našu webovú stránku ešte raz uverejňujeme informáciu na našom FB profile. Prosíme zdieľajte, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí.

V novembri sme uverejnili nahrávku, ktorú vyhotovil zamestnanec norkovej farmy v Masanowe. Naša publikácia ukazuje podmienky, v ktorých musia žiť norky na farme a odhaľuje prípady týrania zvierat. Pred Vianocami sme dostali list z právnickej kancelárie, ktorá zastupuje majiteľa farmy. Pod hrozbou žaloby od nás chovateľ noriek požaduje odstránenie materiálov z internetu!

Majiteľovi farmy – holandskej firme Farm Equipment International – sa nepáči, že sme ukázali reálne zábery zo života zvierat na farme. To, čo je možné vidieť na nahrávkach zo skrytej kamery, vyvoláva zhrozenie. Hádzanie noriek o stenu, šliapanie po nich, zdieranie z kože tých, ktoré zahynuli predčasne. Na telách niektorých zvierat je vidieť rozsiahle a hlboké rany.

“Najťažšie bolo pozerať sa na vraždenie zvierat a nezmyselné násilie” – rozprával o svojej práci bývalý zamestnanec farmy. „Norky zatvorené v klietkach kričia, pištia. Pre niektorých je to dôvod, aby ich bili”.

O našom vyšetrovaní sa písalo na prvej stránke novín Gazeta Wyborcza, a nahrávku z farmy videli stovky ľudí. Informácie o ňom obleteli svet o.i. prostredníctvom Daily Mail – novín s niekoľkomiliónovým dosahom. Ale predovšetkým vďaka našim materiálom sa zahájilo konanie vo veci týrania zvierat na farme.

Nemáme ilúzie o tom, čo predstavuje táto výzva. Je to prejav moci zo strany jedného z najväčších chovateľov na svete a pokus vystaviť nás vysokým nákladom na obhajobu. Nie je to prvý krát, kedy sa nás snažia zastrašiť a zatvoriť nám ústa. Naďalej trvá súdny spor, ktorý proti nám začal Rajmund Gąsiorek, ked sme ukázali zvieratá na jeho farme v tragickom stave.

Kožušinársky priemysel veľmi starostlivo ukrýva to, v akých podmienkach žijú zvieratá na farmách. Keď ukazujeme pravdu, chovatelia sa pokúšajú dezinformovať verejnú mienku, avšak čoraz menej ľudí sa dá oklamať. Až 66% Poliakov a Poliek nechce chov zvierat na kožušiny vo svojej krajine. Vďaka politickým vplyvom a peniazom blokuje kožušinársky priemysel akékoľvek zmeny pre zlepšenie situácie zvierat. Najsmutnejšie je to, že kožušinárska branža v našej krajine prekvitá napriek vôli Poliakov a Poliek. Na samotnej farme v Masanowe zabíja priemysel až 80.000 tisíc zvierat ročne, z ktorých väčšina sa nedožije porážky kvôli chorobám a zraneniam.

Napriek tlaku chovateľov a ich pokusom o to, aby nás finančne zruinovali, sa nevzdáme! Nie je to prvýkrát, čo sa stávame cieľom útokov kožušinárskeho priemyslu. Vieme však, že to, čo robíme, je správne a ani najdrahší právnici nezmenia pravdu o utrpení zvierat na farmách.

Nedáme sa zastrašiť a nemáme v úmysle odstrániť nahrávky ukazujúce hádzanie noriek o stenu len preto, že je to pre niekoho nepohodlné. Dlžíme to zvieratám.

V roku 2017 chceme uskutočniť ešte viac vyšetrovaní a zásahov. V rámci akcie Konáme pre zmenu zbierame prostriedky, aby to bolo možné.

Celé video si môžete pozrieť tu.
POZOR! VIDEO OBSAHUJE DRASTICKÉ ZÁBERY!

Otwarte Klatki

ZDIEĽAŤ