Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/5/8/5867d9a0-bd7d-4d69-a5f5-69a676dd326e/veganskehody.sk/web/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39
10 spôsobov, ako si znepriateliť mäsožrútov - Vegánske hody

10 spôsobov, ako si znepriateliť mäsožrútov

Ak chceš namiesto vegánskeho sveta vytvoriť vegánsky klub, existujú prekvapivo ľahké spôsoby, ako zaručiť, že ľudia sa do toho klubu nepridajú. Ponúkame ti niekoľko rád, ako sa správať k mäsožrútom tak, aby ich vegánstvo nelákalo.

Z originálu Ten easy ways to alienate meat eater od Tobias Leenaert (The Vegan Strategist), publikavného 10. novembra 2017, preložila pre OZ VEGÁNSKE HODY Paulína Kožuchová.

  1. Predstav riešenie štýlom „všetko alebo nič“. Ľudia si musia uvedomiť, že sú buď s nami alebo proti nám!
  2. Ak máš dočinenia s flexitariánmi, prirovnaj ich ku vrahovi, ktorý zabíja menej ľudí. Ak ide o vegetariánov, môžeš im dať vedieť, že pre zvieratá vlastne nič dobré nerobia.
  3. Ak tvrdia, že majú radi zvieratá, ale jedia mäso, nazvi ich pokrytcami namiesto toho, aby si s touto informáciou pracoval/a. Rozkol zaručený!
  4. Predpokladaj, že spôsob, ako si sa zmenil/a ty, funguje na každého. Každý človek je predsa rovnaký.
  5. Vykladaj ľuďom o stovkách škodlivých prídavných látok, aróm a éčiek živočíšneho pôvodu, ktoré sa nachádzajú v potravinách a ktorým sa treba vyhýbať.
  6. Keď sa ti zdá, že začínajú zvažovať vegánstvo, hneď im povedz, že ich jedlo by malo byť okrem toho aj organické, miestne, sezónne, fair trade, zdravé, bez cukru a bez palmového tuku.
  7. Keď stretneš iných vegánov, uisti sa, že ich dôvody pre vegánstvo sú správne (správne = rovnaké ako tvoje). Povedz im, že nie sú ozajstní vegáni, ak to nerobia kvôli zvieratám.
  8. Vysvetli im, že 99-percentné vegánstvo neexistuje a že každá výnimka, ktorú človek spraví, je porušením práv zvierat.
  9. Podrob čašníka krížovému výsluchu o čo najmenších detailoch. Najlepšie to funguje, keď veľa ľudí naokolo počúva: takto si dokážeš znepriateliť mnoho ľudí naraz!
  10. Uisti sa, že nevegáni sa neoznačujú za vegánov. Je to naše označenie a nenecháme nejakých neporiadnych vegánov, aby nám ho vzali!Ako vidíš, dá sa veľmi jednoducho zaistiť, aby vegánstvo aj naďalej zostalo uzavretým klubom.

ZDIEĽAŤ