Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/5/8/5867d9a0-bd7d-4d69-a5f5-69a676dd326e/veganskehody.sk/web/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 39
Jem pre lepší svet - Deň Zeme v A4 - Vegánske hody

Jem pre lepší svet – Deň Zeme v A4

Jem pre lepší svet – Deň Zeme v A4

V rámci kampane Jem pre lepší svet, sme pre vás pripravili oslavu Medzinárodného dňa Zeme, ktorá sa bude konať v stredu 22. apríla v priestoroch bratislavského klubu A4. Máme pre vás pripravený bohatý program a tradične aj vegánske občerstvenie. Čaká na vás ďalšia slovenská premiéra, tentokrát oceňovaného dokumentárneho filmu Vegucated (voľne preložené “vegánsky vzdelaní“) a k tomu prednáška Terezy Vandrovcovej o histórii konzumácie mäsa.

Deň Zeme sa vo svete oslavuje už od roku 1970, ako vyjadrenie podpory ochrane životného prostredia. Je to teda skvelá príležitosť pripomenúť si, že o osude životného prostredia a prírody, rozhodujeme aj na našom tanieri. Pri každom jednom jedle totiž robíme rozhodnutie, či budeme prispievať k ich ničeniu, alebo sa rozhodneme jesť pre lepší svet. Každý deň tak máme možnosť odbremeniť planétu od kilogramov emisií skleníkových plynov, plytvania vodou, drancovania oceánov či vyrubovania pralesov. A samozrejme tak dokážeme odbremeniť zvieratá od prežívania v nehumánnom kolose živočíšnej výroby.

Každý krok správnym smerom má svoju veľkú hodnotu a zmena prichádza sústo po súste. V rámci programu Dňa Zeme sa dozviete, prečo je najvyšší čas vykročiť správnym smerom, ale aj to, že to ide chutne a ľahko.

VEGUCATED (dokument, 76 min., USA, 2011).

Vegucated je oceňovaný dokument, ktorý sleduje troch milovníkov mäsa a syrov z New Yorku, ktorí súhlasili s tým, že si vyskúšajú vegánsku stravu počas šiestich týždňov. Zlákaní pravdivými príbehmi o chudnutí a návrate zdravia, začínajú odhaľovať skryté stránky živočíšnej výroby, ktoré ich nútia zamýšľať sa, či riešenia ponúkané vo filmoch ako Food, Inc., idú dostatočne ďaleko. Za krátko sa ocitnú v situácii, kedy riskujú všetko preto, aby odhalili priemysel, ktorý len pred pár týždňami ešte podporovali. Ale dokážu ich ich presvedčenia previezť cez ťažšie časy? Čo rodinné dovolenky plné skeptických nevlastných otcov, mäsožravých bratrancov a raňajkových bufetov? Tento zábavný a inšpirujúci dokument zobrazuje rýchlu a miestami komickú evolúciu troch ľudí, ktorí zdieľajú jednu cestu a nakoniec objavia svoje vlastné chodníčky, ako vytvárať ohľaduplnejší, čistejší a zelenejší svet, sústo po súste.
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=GKzng1_byMY
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/329199-veganizovani/

TEREZA VANDROVCOVÁ – HISTÓRIA KONZUMÁCIE MÄSA A JEJ BUDÚCE PERSPEKTÍVY (prednáška)

Česká sociologička pôsobiaca na Karlovej Univerzite a zároveň aktivistka zo združenia Otevři oči a autorka servera Soucitně, vám odprezentuje, ako to vlastne je s históriou konzumácie mäsa a ako to bude s jej budúcnosťou. Dozviete sa, koľko pravdy je na tvrdeniach, že konzumácia mäsa je prirodzená, lebo to tak robíme už milióny rokov, že odštartovala rozvoj ľudského mozgu, alebo že je konzumácia mäsa nevyhnutná zo zdravotných dôvodov.
Terezu Vandrovcovú ste mali možnosť vidieť aj na minuloročných Vegánskych hodoch v Bratislave, kde sa vám predstavila so svojou prednáškou na tému Karnizmus – ideológia stravovania, ktorej záznam nájdete aj v playliste nášho YouTube kanála.

PREZENTÁCIA KAMPANE JEM PRE LEPŠÍ SVET

Na úvod Dňa Zeme, vám bližšie predstavíme našu prebiehajúcu kampaň Jem pre lepší svet. Dozviete sa, prečo vlastne vznikla, ale aj to, aké je jej hlavné posolstvo. Zároveň vám predstavíme, čo sa nám zatiaľ v kampani podarilo priniesť.

VEGÁNSKE OBČERSTVENIE A BENEFIČNÉ TRIČKÁ

Tradične bude na vás čakať benefičné vegánske občerstvenie a tentokrát aj naše nové, benefičné tričká.

Na podujatí sa bude vyberať dobrovoľné vstupné. Výťažok zo vstupného poputuje na tlač letákov informujúcich o dopadoch živočíšnej výroby na životné prostredie a prírodu.

Viac o kampani Jem pre lepší svet sa dozviete na stránke: https://www.veganskehody.sk/jem-pre-lepsi-svet/

Začíname v stredu 22. apríla o 18:00 v priestoroch A4 – nultý priestor, na Karpatskej ul. č.2 v Bratislave (budova YMCA).

Facebook udalosť: https://www.facebook.com/events/1581394962120219/

Tešíme sa na vás!

ZDIEĽAŤ