Letné Vegánske hody sa konajú už tento víkend – tentokrát vonku a dvojdňové!

Vegánsky food festival sa uskutoční 15. a 16. júna na zreštaurovanom bratislavskom Námestí slobody. Letné Vegánske hody budú zdarma, vonku, otvorené pre verejnosť a celý víkend.

5.6.2024, Bratislava – Letný mestský festival Vegánske hody sa po rokoch vracia do exteriéru. Zrevitalizované Námestie slobody s funkčnou fontánou v Bratislave bude celý víkend 15. a 16. júna plné stánkov s výborným rastlinným jedlom a pitím, predajnými stánkami a sprievodným kultúrnym programom. Festival potrvá sobotu od desiatej do večera do ôsmej a nedeľu od desiatej do piatej.

Môžeme sa tešiť na výborné jedlo od Balans Bistra, Bao Brothers, Chop-Chop, Greenleaf, Foodstocku, Empanady, Vegánskeho Gazdu a mnohých ďalších! Na sladkom si pochutíme s koláčikmi od populárnych Nebeských dortíčkoch alebo Veganany. O kávu sa postará pražiareň Mlsnacava a kaviareň Pán Králiček. 

Sprievodným programom nás už tradične prevedie moderátorka Marta Fandlová. Na programe sú kuchárske show so Soňou Makranskou alias Sovou Huhu, ranná joga sobotu s Yogahouse a nedeľu s Laskamier, niekoľko prednášok a diskusia o udržateľnosti na festivaloch. 

„Veľmi sa tešíme, že sa Vegánske hody vracajú po rokoch aj do exteriéru, a to ešte aj na krásne Námestie slobody, ktoré je teraz po revitalizácii veľmi obľúbené. Letné Vegánske hody budú otvorené naozaj pre širokú verejnosť. Dúfame, že si ľudia festival užijú – čaká nás príjemný víkend so skvelým rastlinným jedlom, živou hudbou, NGO stánkami a zaujímavým programom. Fontána a pobyt vonku je samozrejme výborný bonus,” uviedla Monika Dančová, organizátorka festivalu.

Vstup je zdarma a vítaní sú aj naši štvornohí priatelia a celý program bude zverejnený čoskoro.

Hlavným partnerom podujatia je spoločnosť Kaufland. Za technickú podporu ďakujeme partnerovi BKIS.

ZDIEĽAŤ